+48 534 001 230Zamów pomiar

Codzienna pielęgnacja podłóg drewnianych

Podłogi drewniane po zamontowaniu w naszym mieszkaniu potrzebują codziennej pielęgnacji. Podstawową rolą użytkującego to zapewnienie w mieszkaniu stałej wilgotności powietrza. Kiedy w okresie zimowym wilgotność spada poniżej 30% a w okresie letnim powyżej 60% należy zakupić nawilżacz powietrza i zapewnić deskom optymalne nawilżenie. W innym przypadku deski mogą zmieniać swoją objętość, co spowoduje widoczność szczelin pomiędzy deskami lub tzw.”wybrzuszanie” się desek.

Kolejną potrzebą dla podłóg jest ich czyszczenie na „sucho”. Oznacza to, że parkiet „lubi” codzienne odkurzanie. Dzięki temu unikamy ewentualnych zarysowań, które mogą być spowodowane zalegającym piaskiem przyniesionym z zewnątrz. Mycie desek barlineckich czy też litych powinno być znikome, najlepiej wykonywane za pomocą wilgotnej szmatki bawełnianej, tak, aby woda pozostająca na powierzchni parkietu wyparowała w ciągu minuty. Najlepiej korzystać z profesjonalnych środków czyszczących dostępnych przez firmy sprzedające podłogi. Środki te powinny być jak najbardziej naturalne, bez zbędnych chemicznych środków.

Użytkując podłogi drewniane, zarówno lakierowane, olejowane lub olejowoskowane, powinniśmy także zabezpieczyć meble w domu, które w jakieś części są poruszane po parkiecie, aby zniwelować ryzyko zarysowań i uszkodzeń.